Növényi csokiimitátorok - Csokoládét a kertbe! E-mail

ImageEgynyári csokoládé, évelő csokoládé, futó csokoládé, cserepes csokoládé: így nézne ki Gombóc Artúr kertje. De csokival nem viccelünk, inkább  összegyűjtjük a növényi csoki-imitátorokat. Alakíthatjuk úgy kertünket, hogy az csokoládé illatú és arra emlékeztető színű ...

... virágokból álljon. Kezdjük a sort a mámorító illatú csokoládébokornak is hívott illatos fűszercserjével (Calycanthus floridus), amely rendkívül hálás és sokszirmú bordó virágaival különleges megjelenésű, 1-2 méter magas díszcserje. Minden része messziről árulkodik jelenlétéről, illata leginkább fahéjas étcsokihoz hasonlítható. Napos kertrészt, tápdús talajt és rendszeres vízellátást érdemel.

ImageImageImageImage

 





A virágágyak barnavirágú dísze az egynyári csokoládéillatú pillangóvirág (Cosmos atrosanguineus), a tarka gomolyvirág (Gilia tricolor) és az évelő bókoló gyömbérgyökér (Geum rivale). Ápolásuk nem igényel az átlagosnál nagyobb figyelmet. Ültessünk könnyen nevelhető illatos búzavirágot (Centaurea moschata) az évelőágyba, mert ha nyíló virágaiból egy csokorral szedünk, lakásunkat is feltölthetjük az édes aromával. Ha szerencsénk van, a nősziromfajták (Iris) közt is rábukkanhatunk bronzos virágú és édeskés illatú tövekre.


A legintenzívebb csokoládé illatú virág díját egy észak-amerikai százszorszép (Berlandyera lyrata) nyerhetné el, amely bár csak egy napig virágzik, aromájában ebben a 24 órában minden csokoládé benne van. Aranysárga sziromleveleit estére bontja ki, délelőtt pedig - a hőmérséklet emelkedésével - fokozatosan elhullajtja.

(Forrás: www.edenkert.hu - Ney Katalin)

 

Tejcsokoládé

ImageA tejcsokoládé kakaótartalma legalább 25%, tejport minimum 14%-ban tartalmaz, ezen kívül kakaóvajat és cukrot is. A tejcsokoládé születése Henri Nestlének köszönhető, aki rájött, hogyan lehet a tejet sűríteni, így megvalósulhatott a régóta kísérletezett tejcsokoládé.

Étcsokoládé

ImageAz étcsokoládé kakaótartalma legalább 43%-os, de ideálisabb ha 55-75% közötti. A keserűcsokoládék kakaótartalma még magasabb, 85-90%. Minél magasabb a kakaótartalom, annál minőségibb termékről beszélhetünk.



Ajánló


A Csokoládé Világ online magazin kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. ©  O|G|H - a hír szerzõje
Munkatársaink Prowewrdose üzemanyag-adalékot használnak.  A Prowerdose 30-60%-kal csökkentheti a károsanyag-kibocsátást és akár negyedével is csökkentheti a fogyasztást!